Έναρξη Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης λόγω καιρικών συνθηκών

Αγαπητοί μαθητές,
λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών με απόφαση του Δημάρχου Λαμιέων, την Τρίτη 26/9/2023 και Τετάρτη 27/9/2023 οι σχολικές μονάδες του Δήμου Λαμιέων δεν θα λειτουργήσουν. Άρα και το σχολείο μας θα είναι κλειστό. Τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά με τηλεκπαίδευση, από τις 18:30 μ.μ., σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα που σας έχει δοθεί. Σας επισημαίνουμε ότι η παρακολούθηση στην τηλεκπαίδευση είναι υποχρεωτική.
Στις ψηφιακές αίθουσες διδασκαλίας μπορείτε να μπαίνετε με κινητό, tablet ή Η/Υ, μέσω της εφαρμογής WEBEX MEET, πατώντας το κουμπί Join  meeting, μετά πληκτρολογείτε πρώτα το δεκαψήφιο κωδικό του εκπαιδευτικού, που σας έχει σταλθεί με email, στη συνέχεια το ονοματεπώνυμό σας, ένα e-mail και τέλος πατώντας το JΟΙΝ (στην οθόνη πάνω  δεξιά).